ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

День соборності України в Умані і УДПУ імені Павла Тичини

    Календар основних подій, що передували Дню Соборності.
   7(20) листопада 1917 р. третій Універсал Української Центральної Ради (Мала рада - з 50 депутатів, було присутніх – 46. 42 депутати проголосували «ЗА» створення Української Народної Республіки).
    9 (22) січня 1918 р. Четвертий Універсал УЦР — проголосив незалежність Української Народної Республіки від Росії.
   13 листопада 1918 р. УНРада затвердила Конституційні основи новоствореної держави — «Західно-Українськї Народної Республіки» у Львові.
   22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві відбулася Велика Злука — урочисте оголошення універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у Соборну Україну.       Відповідно, 22 січня святкується у нашій державі починаючи з 1999 р., як День Соборності України.

BL8rxHPexFE

      Цій даті і була присвячена зустріч у Будинку Вчителя, громадськості міста з мером Цебрієм Олександром Володимировичем. Олександр Цебрій привітав присутніх з святом Соборності України, коротко окреслив коло питань, якими займалася міська рада в минулому році, а також звернув увагу на низку проблем, які характерні для міста на майбутнє. Серед присутніх були представники громадських організацій міста, воїни АТО, які в різні часи воювали на Сході і продовжують брати участь у, так званій, «гібридній війні» і сьогодні, матері загиблих воїнів. Очільник міста прийшов на зустріч зі своєю командою, яка надала кваліфіковані відповіді на всі запитання, які виникали в аудиторії. Цікавий діалог між представниками влади і громадськістю міста завершився концертною програмою.
    В концертній програмі взяли участь представники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Так, гурт «Гонта» (Семенчук Василь, Волошин Петро, Купчик Валентин) виконав пісню «Слава Україні» (сл. Карасевича А.О., муз. Семенчука В.В.), студентка ІV курсу мистецько-педагогічного факультету Шинкарук Настя виконала пісню «Моїй Україні», а декан історичного факультету, Карасевич Анатолій, загострив увагу на трагедії під Крутами (29 січня 1918 р.) і подіям сьогодні на українському Сході. Він прочитав свого вірша «Герої не вмирають».

11111111

«Герої не вмирають» - вони вічно в наших душах,
Як всі, хто в попередніх війнах, захищали рід від бід
Листаю я історію героїв в цьому світі не живущих,
І бачу в тих розстріляних роках, їх героїчний слід.
 
 
55555555
   
Ведучою на зустрічі і автором сценарію була керівник центру культури і дозвілля «Гаудеамус» УДПУ імені Павла Тичини Людмила Юріївна Гекалюк. По закінчення зустрічі всі присутні виконали Гімн України.