ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

 


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Науково-дослідна робота студентів

Важливою ланкою в організації підготовки студентів є їх раннє залучення до науково-дослідної роботи, яка спрямована на формування загальної наукової культури, дослідницьких умінь і навичок; виявлення здібних студентів, залучення їх до різних форм наукової діяльності; популяризацію науково-дослідної роботи.

Науково-дослідна робота студентів історичного факультету базується на таких принципах: поєднання освітнього процесу з науковими дослідженнями; підтримка всіх самостійних студентських ініціатив щодо проведення наукових заходів; організації наукових осередків; співпраця викладачів і науковців зі студентами в рамках наявних на факультеті науково-дослідних центрів і лабораторій тощо.

Основним принципом організації системи науково-дослідної роботи студентів (НДРС) на кафедрах є її комплексність, що передбачає:

  • інтеграцію навчально-виховного й наукового процесів;
  • послідовність в оволодінні принципами, методами і технологіями наукових досліджень відповідно до етапів навчання;
  • використання різних форм організації НДРС, як передбачених навчальним планом, так і у позанавчальній діяльності;
  • використання різних форм заохочення осіб, які беруть участь у системі НДРС;
  • широке використання стимулюючих заходів змагального характеру різних рівнів тощо.

DSC 0019

Метою залучення студентів до наукової роботи є сприяння написанню випускних кваліфікаційних робіт, наукових статей, участі у конференціях, семінарах.

Організаційними формами НДРС на кафедрах є проблемні наукові групи, наукові гуртки та індивідуальні науково-дослідні роботи студентів, які передбачають участь студентів у розробці конкретної проблеми під керівництвом наукового керівника з числа професорсько-викладацького складу (курсові та кваліфікаційні роботи, що містять елементи наукових досліджень або мають реальний науково-дослідний характер).

Студентські наукові дослідження здійснюються як у навчальний час у процесі виконання навчально-дослідної роботи, так і в позанавчальний у рамках роботи Студентського наукового товариства історичного факультету. Науковий доробок членів проблемних наукових груп і гуртків, Наукового товариства узагальнено у кваліфікаційних роботах, статтях, тезах та інших публікаціях, у наукових повідомленнях і виступах на засіданнях, семінарах та конференціях різних рівнів.

Студенти історичного факультету під керівництвом викладачів кафедр виступають ініціаторами та співорганізаторами проведення в університеті науково-практичних конференцій молодих вчених всеукраїнського та міжнародного рівня, інтеграційних форумів молодих вчених та виданнях збірок наукових праць молодих вчених, працюють у гуртках за науковими інтересами, беруть участь у різноманітних наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах та грантових програмах, створюють комунікативні та інформаційні осередки у студентському середовищі (сайти, студентські газети), беруть активну участь у громадському житті університету. Щорічно студенти історичного факультету є організаторами та учасниками Міжвузівської студентської наукової конференції «УМАНЬ. НАУКА. ОСВІТА. МОЛОДЬ».