ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Археологічна практика 2016

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  У студентів І-го курсу історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини щойно закінчилася археологічна практика. Вони працювали в складі Трипільської археологічної експедиції, яку спільними зусиллями проводять Інститут археології НАН України та ДІКЗ «Трипільська культура».
8
9
11
   Літній сезон 2016 року проходить на трипільському поселенні-гіганті «Тальянки», що в Тальнівському районі. Археологи, під керівництвом кандидата історичних наук Олексія Корвін-Піотровського досліджують залишки житла та гончарного горну.

10
Археологічна практика – це перша практика, яку проходять студенти історичного факультету. Після закінчення практики студентів ще й досі переповнюють емоції. 

12
13
Анастасія Неголюк ділиться враженнями: «Коли нам говорили викладачі, що практика стане одним з найкращих спогадів за все студентське життя, мені в те мало вірилося. Адже що може бути цікавого у перекопуванні землі і митті гори посуду коли ти чергуєш? Та все виявилося зовсім не так як я собі це уявляла. Перш за все, хочу сказати про людей, з якими я перебувала протягом цих семи днів. Вони просто чудові, адже тільки завдяки їм досить важка робота археолога перетворилась у суцільне свято. Практика змушує по-іншому подивитися на людей які вчились зі мною протягом І курсу. Я всім дуже вдячна за невимовно прекрасно проведені дні і ночі (ох, ми майже не спали). Я не можу підібрати слів, адже ТАКУ практику не опишеш такими словами як «круто» чи «класно». Просто можу сказати, що цю поїздку я не забуду ніколи. А на останок хочу подякувати всім студентам, які були зі мною в заїзді, Діденко Катерині Володимирівні та всім керівникам нашої практики, які відкрили для нас захоплюючий світ археології та поділилися частинкою свого багатющого досвіду».

14
16
20
Мирослава Пересунько додає: «Швидко та весело промайнув тиждень археологічної практики ІІІ заїзду. Це був пізнавальний, дещо складний та фантастичний час.Наша маленька сімя пережила все. Ніколи не забудуться спільні обіди та чергування на кухні. Запали в душу й вечірні посиденьки біля багаття, де не втихав сміх та лунав звук гітари. Наш заїзд був досить приголомшливим для села. Спортивні змагання проти місцевих команд дали можливість не тільки хлопцям довести свою першість у спорті, а й дівчатам познайомитися з багатьма новими друзями. Та все ж найбільший фурор ми показали на дискотеці –давно  вже село так не гуло. Емоції просто переповнювали. Та насичені дні не втомлювали, а навпаки давали заряд енергії ще й на ніч. Ці «душевні» розмови о 2 годині ночі та лузання насіння з ліхтариком неможливо забути. Та все ж найособливішим був момент посвяти в археологи! Квест, пісенний батл, шлях з перешкодами і тріумфальна перемога дівчат – відкрили нам шлях до  касти археологів. За все це хочеться подякувати нашому найкращому куратору практики – Діденко Катерині Володимирівні, яка мужньо витримувала всі наші «вибрики», з любовю та трепетом відносилась до нас і так яскраво організовувала дозвілля. Овчиннікову Едуарду Вікторовичу, Чабанюку Владиславу Васильовичу та Корвін-Піотровському Олексію Генріховичу ми вдячні за те, що так легко та доступно навчали нас своєму ремеслу і зробили з нас  археологів».

17
17.1
19
18
22.1
21
22
23
24
Робота експедиції висвітлюється в засобах масової інформації. Зокрема, до Дня Незалежності, на телеканалі  UA:ПЕРШИЙ транслюватиметься ролик про археологічні розкопки на «Тальянках», де наші студенти брали активну участь. 

25
15