ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Як власноруч зробити мак пам'яті

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Напередодні Днів пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в гуртожитку УДПУ імені Павла Тичини для студентів історичного факультету було проведено майстер-клас із виготовлення маківок, символу загиблих воїнів, смутку, символу пам’яті.

06
Заступник декана з виховної роботи Антоніна Кукуруза продемонструвала студентам як виготовити маківку із звичайних матеріалів. Зображення квітки, з одного боку, уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Процес виготовлення квітки виявився не складним, втім, результат був вартий зусиль: маки вийшли гарними.

07

08
09

Появу цього символу пов’язують з віршами двох людей: канадського військового лікаря Джона Макрея та працівниці  Християнської асоціації молодих жінок Майни Майкл. Джон Макрей  написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки», який був написаний під враженням боїв у Бельгії у 1915р. Майна Майкл написала вірш «Ми збережемо віру» (1918р.), в якому обіцяла носить червоний мак в пам’ять про загиблих.

 Для українців споконвіків червоний мак – символ козацької крові, пролитої за батьківщину.
Цей символ популярний у сучасній Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. А тепер червоний мак  став символом і в Україні.
З ініціативи Українського інституту національної пам'яті канал Еспресо TV створив ролик «Зроби мак пам'яті», в якому також продемонстровано технологію виготовлення червоного маку власноруч.