ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Екскурсія музеями Києва

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

З метою виконання програм архівної та музейної практик, передбачених навчальним планом, студенти ІІ курсу історичного факультету, під керівництвом доцента кафедри історії України Ольги Скус, відвідали Національний музей історії України в м.Києві, Меморіальний комплекс «Національний музей історії України у Другій світовій війні» та Національний заповідник «Софія Київська».

5

Найбільший музей, присвячений Україні у Другій Світовій війні, був відкритий 9 травня 1981 року. Величезний комплекс займає площу понад 10 га. У нього входять: музей і монумент «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв та скульптурними композиціями «Форсування Дніпра» та «Передача зброї», горельєфні композиції «Герої фронту і тилу», чаша «Вогню Слави», виставка бойової техніки і озброєння періоду 1940-х років. 

8
В основі експозиції – хід Другої Світової війни на території України, внесок нашої країни у перемогу над нацизмом. Експозиція в хронологічному порядку розповідає про історію війни, яка двічі прокотилася через Україну. Головна концепція музею так і звучить - «Дорога війни»: трагічна і героїчна історія воєнних років в Україні. Найвизначнішим об'єктом музею є, звичайно ж, статуя «Батьківщина-Мати». Висота скульптури від п'єдесталу до кінчика меча - 62 м, загальна висота - 102 м, вага - близько 500 т. Це - найбільша статуя в Україні і одна з найбільших скульптур у світі.

7
Відвідавши Національний музей історії України – провідний музейний заклад держави, який розпочав свою діяльність археологічною виставкою на честь ХІ Всеросійського археологічного з'їзду в серпні 1899 р. як Музей старожитностей та мистецтв, студенти були вражені багатою експозицією музею, яка відображає історичний процес розвитку суспільства на території України з найдавніших часів до сьогодення. Його фонди налічують понад 800 тис. унікальних пам'яток історії та культури: археологічні колекції, цінні колекції холодної та вогнепальної зброї, етнографії, виробів із скла, фарфору, нумізматична колекція, живопис, графіка та скульптура.

3
6
Відвідавши музейні заклади столиці, студенти історичного факультету закріпили на практиці знання, отримані під час вивчення дисциплін «Архівознавство» і «Основи історичного музеєзнавства»  та отримали багато незабутніх вражень.

4