ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Захист педагогічної практики на IV курсі

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

      Знаковою на історичному факультеті подією минулого тижня стала підсумкова конференція з педагогічної практики студентів IV курсу денної форми навчання. Основною формою стала інтелектуальна та особистісна рефлексія студентів процесу виробничої практики й обговорення проблем її перебігу у загальному колі спільно з керівниками практики, викладачами кафедри історії української культури та методики гуманітарних дисциплін, деканом факультету Карасевичем А. О. та керівником практики від університету Гнатюк О. В.

9

3

     Прикметною особливістю звітів студентів став творчий підхід до етапу презентації колективних та індивідуальних результатів практики. Так, родзинкою презентації студентів 44 групи, що проходили практику в Уманському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 – медична гімназія», став позакласний захід «Ми різні – ми рівні», основним задумом якого було знайомство з культурою та традиціями народу Туркменії, яку презентував школярам студент Мовлямбердієв Вепа.
     
1
     Подією для учнів школи став організований студентами групи флеш-моб «Тризуб – це Україна», який засвідчив вміння студентів знаходити креативні способи формування колективної історичної пам'яті.

7
     Група студентів, які були на практиці в Уманській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14, зосередили свій звіт на критичному аналізі навчальної складової програми практики. Вперше у звіті студенти використали інтерв'ю з учителями історії – Плєшко С. С. і Ломако В. П. та презентували відкриті думки учнів про свою роботу.

2
     Студенти 41 групи, що практикували свої професійні навики в Уманській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, крім навчальної та виховної діяльності відповідально поставилися до виконання індивідуального завдання по виявленню гендерних проблем в освіті. Ця тема стала предметом відкритого діалогу важливої, але не завжди усвідомленої суспільної проблеми.

5
       Для студентів, що проходили практику в Уманському НВК №17 «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» вагомими у навчальному процесі стали принципи демократичності, відкритості, розвитку особистості. Доказом стали критичні, вмотивовані, об'єктивні відгуки про їх діяльність учнів школи.

8
      За сумлінне ставлення до виробничої практики студентам Кружільному Ю., Марченко Т., Настенко В., Чорненко А. оголошено подяку від директора школи Теличко М. В. та учителя історії Миргородченко Н. М.
      Цікавими стали звіти студентів, що обирали бази практики самостійно. Такими, до прикладу, став звіт студента 41 групи Безверхнього Дмитра, що презентував практичне заняття з історії України для учнів 7 класу, в основі якого був використаний прийом шахового ходу. Новою формою спілкування стало так зване «п'ятничне чаювання» у Паланській ЗОШ І-ІІІ ступенів, гідне наслідування. Вартим для популяризації стало використання мобільного додатку Plickers, що його застосував на уроках для оптимізації процесу оцінювання студент 41 групи Терещук А. А. Подяку за продемонстровані професійні навики отримала від дирекції Красногірської ЗОШ студентка 43 групи Дабіжа А., яка особисто провела 15 уроків історії.
      Окремо потрібно зазначити небайдужість та уважність студента 43 групи Гливенка С., який виявив учня, втягненого в гру «Синій кит», що поширюється у соціальних мережах та зумів відвернути трагедію.
       Детальний звіт про діяльність студентів склали керівники практики, попередньо проаналізувавши процес та звітні документи.

10
6
        Новим підходом в оцінюванні виконання студентами програми практики стало самооцінювання, яке буде враховано у загальному підсумку.

4
      Важливим в обговоренні на конференції стала проблема тяглості практики студентів на ІV курсі, про яку у своєму виступі наголосила завідувачка кафедри історії української культури та методики гуманітарних дисциплін Кривошея І. І. На завершення заходу студенти отримали щирі вітання з професійним зростанням від декана факультету Карасевича А. О. та керівника практики в університеті Гнатюк О. В.