ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Всеукраїнська наукова конференція "Українська державність: тяглість традицій та трансформація сьогодення"

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

  З нагоди знаменної події у багатовіковій історії національного державотворення  - 25-ї річниці проголошення незалежності України та з метою її гідного відзначення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої європейської держави та у відповідності з Указом Президента України «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» на історичному факультету УДПУ імені Павла Тичини впродовж 2016 року відбулася низка заходів,  присвячених цій знаменній події. Чільне місце серед них посідає Всеукраїнська наукова конференція «Українська державність: тяглість традицій та трансформація сьогодення» (до 25-річчя проголошення незалежності України), що відбулася 1 грудня 2016 р. Співорганізаторами заходу стали історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

1 
  Розпочинаючи роботу конференції проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професор Влада Сокирська передала вітання учасникам наукового заходу від ректора університету, професора Олександра Безлюдного та наголосила на важливості проведення конференції 1 грудня, адже саме 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому абсолютна більшість громадян України висловилася за повноцінну державність України. Пам’ять воїнів, котрі боролися за проголошення Незалежності і збереження української державності було вшановано хвилиною мовчання.

2
 З доповіддю про правові, політичні та аксіологічні аспекти польсько-українського конфлікту памяті виступив заступник директора Центру польсько-російського діалогу та згоди доктор Лукаш Адамський.
  Про етносоціокультурну маргінальність як форму виявлення пост московського синдрому українського етносу презентував доповідь кандидат політичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ярослав Балановський.
  Здобувач кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Михайло Лозовик доповів про розвиток фізичної культури в Україні, яка була органічною частиною культури загальнонаціональної.

3

4