ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


Blue333 

50

Чорнобиль. Ми пам'ятаємо

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

                                                                                                                                 Кричали «біс»,
                                                                                                                     пишались зробленим,
                                                                                                               Прогрес любили над усе.
                                                                                                 Летить лелека над Чорнобилем.
                                                                                                                      нікому діток не несе.
                                                                                                                              © Ліна Костенко

  26 квітня, у 30-ту річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, студентською радою історичного факультету було організовано та проведено пам’ятний захід, присвячений цьому сумному ювілею.
  Студенти-історики підготували інформацію та документальні кадри про вибух на ЧАЕС, про перших жертв аварії. Значно посилили емоційне враження від побаченого продекламовані студентами вірші.

26
27 
28
  Аспірант кафедри історії України Ігор Опацький запропонував аудиторії розглядати події на Чорнобильській АЕС не лише як факти з минулого, а й говорити про те, як наслідки радіоактивного забруднення впливають на наше життя сьогодні, і не забувати про те, що ще довгий час значна частина України залишатиметься під впливом радіоактивних речовин. У своєму виступі Ігор Юрійович часто звертався до книги нобелівського лауреата з літератури Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього». Червоною ниткою через усю книгу проходить тема психологічної неготовності населення до боротьби з атомом – ворогом, якого не можна побачити і пощупати. Більшість населення не володіла інформацією про вплив радіоактивного випромінювання на організм людини та, відповідно, недотримувалася належних заходів охорони власного здоров’я. Без відповідного захисного спорядження працювали і ліквідатори аварії. Завершуючи виступ Ігор Юрійович звернувся до студентів з пропозицією записати спогади рідних, близьких, знайомих, усіх, хто так чи інакше причетний до подій 26 квітня 1986 року. Записавши свідчення очевидців  ми збережемо правду про події на ЧАЕС для наступних поколінь.

29
  В. о. декана історичного факультету професор Анатолій Карасевич розповів студентам про значення подвигу ліквідаторів, які ціною власного життя і здоров’я ліквідували аварію на Чорнобильській АЕС. Детально Анатолій Олександрович проінформував учасників заходу про ліквідаторів з Черкащини та їхню долю після аварії. Анатолій Олександрович особисто перебував на території Прип’яті і поділився зі студентами спогадами про місто, яке сьогодні відоме усьому світу як «місто-привид» або «мертве-місто». На завершення в. о. декана факультету акцентував увагу студентів на важливості пам’ятати про ті страшні події та піклуватися про ліквідаторів.

30
  Заступник декана з виховної роботи Антоніна Кукуруза, завершуючи захід, подякувала студентам за небайдужість до озвученої проблеми та наголосила на тому, що пам’ятати про Чорнобиль ми маємо не лише 26 квітня, а постійно.

31