ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 


Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1 

50

Шевченкіана на історичному факультеті

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Все прогресивне людство чекало цього ювілею. Але, мабуть найбільше чекаєли його ми, земляки великого Кобзаря і народного поета, людини, яка в поезії, прозі і мистецтві відобразила долю України в непростий час боротьби проти тиранії на користь величі людської і правди життя.

Саме ці проблеми були зірковими на захоплюючому дійстві – брей-рингу – присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який підготовила кафедра філософії та суспільствознавства. Змагалися у  Шевченкіані   студенти історичного факультету у складі двох команд, яких символічно було названо «Гайдамаки» і «Братство тарасівців».

   Шановне журі склали кандидати філологічних наук, доценти: Наконечна Олена Іванівна і Козинський Леонід Володимирович. Прийшли підтримати знавців творчості і життєвого шляху великого Кобзаря декан факультету Кузнець Тетяна Володимирівна, зав. кафедри філософії та суспільствознавства Карасевич Анатолій Олександрович, заступник декана з виховної роботи Кукуруза Антоніна Василівна.

 DSC0540

Брейн-ринг пройшов у дружній змагальній боротьбі, Тарасові не було б соромно за своїх земляків і знавців його творчості. Жюрі довелося докласти зусиль, щоб з позиції об’єктивності і професіоналізму визначити серед знаючої аудиторії переможця. Ним стала команда «Братство тарасівців».

shevchenko

А потім були миті насолодження поезією народного поета. І всі переконалися, що Тараса однаково любить і знає вся Україна, Вільна, Незалежна і Єдина.

Спеціальними призами, унікальною книгою «Кобзар» та квітами, було відзначено талант студентки третього курсу Федорів Марії, з Івано-Франківщини і студентки  другого курсу Макаренко Ольги, з Черкащини.

 DSC0548

 

Логічно у структуру творчої зустрічі з літературною спадщиною Тараса Шевченка вписався вірш Анатолія Карасевича «Пам'ять поколінь», який він присвятив  поету – земляку.

 DSC0572

ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬ

Дві сотні літ, як ти прийшов у світ

Й ступив у вічність босими ногами,

Вкраїни син, кобзар і неофіт

На грішну землю посланий богами.

 

Тобі в дарунок лише 47

Окреслено на паперті у долі,

З них 10 літ лише, як по весні,

А 37 - в кріпацтві і неволі.

 

Тарасе, ти,  як символ в боротьбі,

Як совість наша, як Небесна Сотня.

Чи снилося коли-небудь тобі.

Що й  на Майдані буде Кодня.

 

А ти завмер і дивишся в Дніпро,

Чикаєш дива – чайки з козаками.

І знов формує  бунтівнича кров.

Пам'ять народну, що живе віками.

{phocagallery view=category|categoryid=26| limitstart=1|limitcount=35|detail=3|displayname=0| displaydetail=3|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}