ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Презентація книги "Велика війна 1914–1918 рр. і Україна" в УДПУ

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

4 березня 2014 року на історичному факультеті відбулася презентація книги «Велика війна 1914-1918 рр. та Україна», підготовленої колективом вчених під керівництвом доктора історичних наук, член-кореспондента НАН України Олександра Петровича Реєнта. Від імені авторського колективу виступили наукові співробітники Інституту історії НАН України – Валентина Шевченко та Володимир Любченко. 

Валентина Віталіївна у своєму виступі зазначила, що «автори намагалися охопити якнайбільше коло проблем, які виникали в життєдіяльності українського суспільства 1914 – 1918 рр., намагалися зібрати різні думки, різні погляди».

foto udpu1

Володимир Борисович Любченко ознайомив аудиторію зі структурою книги та дав коротку характеристику кожному з розділів.

 foto udpu

Студенти факультету виявили неабияку зацікавленість до розповідей представників авторського колективу. Вони здивували авторів глибиною поставлених запитань, масштабністю мислення та прагненням отримати нові знання.  Декан факультету Тетяна Кузнець подякувала авторам за їх візит до нашого університету, за цікаву та змістовну зустріч та запросила відвідати наш факультет з презентацією ІІ тому дослідження.

foto udpu2

 Довідка: У книзі «Велика війна 1914 – 1918 рр. і Україна» викладено результати новітніх досліджень ключових питань Першої світової війни 1914–1918 рр., яка відкрила нову епоху в історії людської цивілізації. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації, яка з об’єкта міжнародної політики перетворилася на її безпосередній суб’єкт.

viina