ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Історики вшанували пам'ять воїнів-афганців

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

   15 лютого 1989 року останні радянські військові підрозділи були виведені з території  Афганістану. Сумними і гіркими спогадами поселилася в пам’яті наших людей Афганська війна.  Ця  жахлива  катастрофа  людства  й  досі  пред’являє  рахунки  людських  втрат, смертей, каліцтв.

6

Учаниками військових дій в Демократичній республіці Афганістан стали понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч із них загинули під час цієї війни, вісім тисяч повернулися в Україну поранениним або інвалідами, близько 60 вважаються полоненими і без вісті зниклими. Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських "афганців". Не залишилися осторонь афганської війни і жителі Уманського району, 450 із них були учасниками афганських подій, 60 стали інвалідами, 8 поклали своє життя виконуючи військовий обов’язок. Ця війна стала однією з болючих сторінок нашої історії, яку завжди не легко перегортати і яку ми повинні завжди пам’ятати.

7

Викладачі та студенти історичного факультету вшанували пам'ять воїнів-афганців. 13 лютого відбулося чергове засідання історичного кінолекторію. Темою для обговорення та перегляду фільму стала Афганська війна. Студенти переглянули документальний фільм військово-патріотичної тематики «Остання висота» та художній фільм "Афганский излом". 

14 лютого відбулася зустріч студентів факультету з воїнами-афганцями, під час якої студенти дізналися інформацію про події афганської війни з перших вуст. Декан факультету Тетяна Кузнець представила студентам почесних гостей – керівників Об'єднаної ради воїнів-інтернаціоналістів Уманщини Української Спілки ветеранів Афганістану Олега Зайченка та Олександра Кулібабу.

foto 1

Олег Володимирович та Олександр Петрович розповіли студентам про страшні події, які відбувалися в Афганістані більше 9 років, про важкі умови в яких доводилося виконувати військову службу. Студенти факультету у відповідь на свої запитання до воїнів-інтернаціоналістів дізналися про особливості тієї війни, про бажання та страхи солдатів, про найяскравіші та найболючіші спогади.

 2

Олег Володимирович Зайченко розповів про життя воїнів-афганців після завершення війни, про їхні сьогоднішні справи, про підтримку сімей загиблих афганців членами Об’єднаної ради воїнів-інтернаціоналістів Уманщини.

3

Тетяна Володимирівна подякувала воїнам-афганцям за зустріч зі студентами факультету та побажала їм міцного здоров’я і довгих років життя. 

15 лютого студенти та викладачі факультету на чолі з деканом взяли участь у мітингу-реквіємі, який відбувся біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям в місті Умань.

3

Спільно з учасниками заходу представники нашого факультету поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять про загиблих у Афганістані хвилиною мовчання.

DSCN1349