ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 


Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1 

50

КРУГЛИЙ СТІЛ «УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: ІСТОРИЧНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ДОБРОСУСІДСТВО»

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

   18 травня 2017 р. під час перебування делегації науковців з республіки Польща відбувся круглий стіл «УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: ІСТОРИЧНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ДОБРОСУСІДСТВО», у якому активну участь взяли науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Академії імені Яна Длугоша у Ченстохові (Республіка Польща), Інституту Європейської культури Познанського Університету імені Адама Міцкевича (Республіка Польща), Чорноморського національного університету імені Петра Могили.
   
1
    Голова оргкомітету, доктор педагогічних наук, професор, ректор Уманського державного університету імені Павла Тичини Безлюдний Олександр Іванович привітав учасників дійства, побажав змістовної і науково виваженої дискусії і виступив на засіданні круглого столу із темою «Співпраця між ВНЗ України та Польщі як інструмент успішних євроінтеграційних процесів».

3
     Пані Емілія Ясюк, Радник з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща у Києві, у вступному слові торкнулася актуальних проблем співпраці між навчальними закладами, народами і країнами, мотивуючи сказане з позиції спільної історії і культурного життя Польщі і України.
   Модератор круглого столу, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва УДПУ імені Павла Тичини професор Сокирська Владилена Володимирівна наголосила на важливості запропонованого діалогу науковцями двох дружніх країн, звернула увагу на ряд актуальних історичних проблем, які в різні часи з позиції владних структур трактувалися по-різному. Тому завданням подібних дискусій є спроба пошуків шляхів до взаєморозуміння історичної істини саме у руслі сьогодення.

5

    У виступах і дискусії взяли участь доктор габілітований, професор академії імені Яна Длугоша Тадеуш Срогош, який загострив увагу на історіографії польсько-українських відносин у ХVІІ і ХVІІІ ст., торкнувшись питання селянської війни у 1768 – 1769 рр. під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка. Професор академії імені Яна Длогуша Криштоф Чайковський підняв питання стосунків двох народів у галузі літератури і філології, а професор із Познані доктор габілітований Грегор Лукомський зосередив увагу на питаннях необхідності виникнення і функціонування Європейського союзу сьогодні, вказав на перспективи його розвитку у ХХІ столітті.

2

     Активну участь у круглому столі і діалоговій дискусії взяли представники історичного факультету. Так, професор Сокирська Владилена Володимирівна акцентувала свою увагу на трансформаційних процесах 1920-х рр. у колишній Російській імперії. Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Кузнець Тетяни Володимирівна виступила з темою «Польська спільнота на Уманщині у другій половині ХІХ століття». Аспірант кафедри історії України Опацький Ігор Юрійович презентував тему «Уманщина на сторінках польськомовної преси (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.). Викладач кафедри загальної історії Крива Людмила торкнулася проблем у стосунках України та Польщі у галузі вищої освіти. Декан історичного факультету, професор Карасевич Анатолій Олександрович підняв у дискусії питання політичних та ідеологічних стосунків двох братніх народів в історії «червоного» ХХ століття.

4
    Круглий стіл пройшов у дружньому, історично і науково виваженому діалозі. Учасники дійства одноголосно погодилися зустрітися у майбутньому і обговорити ряд актуальних державотворчих проблем як на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, так і в академії імені Яна Длугоша на історичному факультеті.