ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Історики-краєзнавці: таємничими підземеллями Василіанського монастиря

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

     В контексті національного і культурного відродження України особливої актуальності набувають завдання вивчення історії рідного краю, залучення широких верств населення до пізнання величезної історико-культурної спадщини, зростання національної свідомості громадян, піднесенню їх духовності. Цілком очевидно, що без краєзнавства, без усвідомлення своєї історії та культури, свого минулого годі говорити про будь-які державотворчі процеси, про гідне місце незалежної України на терені світової історії та цивілізації.
     13 квітня 2017 року в Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань» для студентів ІV-го курсу була проведена лекція-екскурсія з дисципліни «Історія рідного краю.Уманщина». Тема лекції: «Польський період в історії краю».

1 2

      Під час лекції-екскурсії було висвітлено питання про архітектурну спадщину міста, окремим питанням розглядалася історія Уманського василіанського Свято-Богородицького монастиря. Студенти мали можливість пройтися таємничими підземеллями Василіанського монастиря і відчути дух епохи.

1 3
      При вході до підземелля зустрічав студентство монах, який переповів історію життя монахів, що служили при монастирі Василіанів

111
       Було розкрито історію монастиря та шкіл при ньому виділяючи чотири етапи:
1) 1765 – червень 1768 рр. – заснування монастиря та початок становлення навчального закладу (шкіл або училищ) при ньому;
2) осінь 1768-1794 рр. – відродження монастиря і трансформація релігійного навчального закладу в центр світської освіти;
3) 1796 – листопад 1830 рр. – розквіт Уманського монастиря та шкіл при ньому;
4) листопад 1830 – березень 1834 рр. – призупинення діяльності освітнього осередка в монастирі та його остаточна ліквідація російським урядом.
     Увагу студентів було звернуто на те, що Уманська василіанська школа вважалася однією із найкращих на Правобережжі.

1 4

     На завершення лекції-екскурсії студенти-історики подякували працівнику заповідника за цікаву мандрівку в минуле, можливості глибшого пізнання історії краю.

1 6