ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Історичному факультету – 10 років!

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

   2015 рік, а відтак 2015 – 2016 навчальний рік, для нас особливий. Це рік десятиріччя історичного факультету, так як 15.07.2005 наказом ректора № 199 був утворений факультет. Десять років для історії – це мить, але в персоналістичному вимірі це майже 1,5 тис. осіб, які отримали дипломи бакалавра, спеціаліста, магістра. Саме на факультеті вони заклали підмурівок для фахового становлення, пройшли школу студентського самоврядування і, врешті, провели найкращі роки своєї юності.
  Професорсько-викладацький склад факультету упродовж десяти років став потужним науковим осередком, до складу якого вливаються усе нові і нові сили наших кращих випускників. Чотири кафедри факультету об'єднують сорок висококласних фахівців, абсолютна більшість яких мають вчені звання та наукові ступені.
 З нагоди 10-річчя на факультеті відбулася урочиста конференція, гостями якої стали ректор університету професор Олександр Безлюдний, проректор з науково-педагогічної роботи Владилена Сокирська, проректор з науково-педагогічної роботи Олена Кірдан, проректор з економічних та господарських питань Наталія Петренко, професорсько-викладацький склад факультету, студенти.

1

Відкриваючи конференцію декан історичного факультету професор Тетяна Кузнець звернулася з вітальним словом до гостей, науково-педагогічного колективу та студентства факультету.

2
Щирі вітання з 10-річчям лунали з уст ректора університету Олександра Безлюдного. Олександр Іванович означив основні віхи історії факультету та його значення в житті університету. За багаторічну сумлінну працю на освітянській ниві та з нагоди 10-річчя утворення історичного факультету ректор нагородив викладачів факультету почесними грамотами.

4
Грамотами за активну наукову діяльність нагородила викладачів факультету проректор з науково-педагогічної роботи Влада Сокирська.

5
Подяками за активну діяльність на освітянській ниві нагородила викладачів факультету декан Тетяна Кузнець. Також Тетяна Володимирівна вручила кафедрам факультету пам'ятні нагороди.

SRwh FtkrqM

З вітальними словами звернулася до аудиторії і голова студентської ради факультету Юлія Похолюк.

6
Продовжився захід святковим концертом, який підготували студенти факультету.

7
8
9
10
Довідка:
Нагадаємо, що нині діючий історичний факультет постав у результаті третьої спроби, а як мовиться в народі «Бог любить трійцю». Тому впевнені, що третя спроба є останньою.
До речі, 2015 рік є знаковим не тільки для історичного факультету, він став віховим і в історії університету. Адже 85 років тому, у 1930 році в Умані було створено Інститут соціального виховання. На початку своєї діяльності інститут мав 4 факультети: техніко-математичний, мовно-літературний, агро-біологічний і соціально-економічний. Останній міг бути і історико-економічним так як у 1933 році, коли у реорганізованому з Інституту соціального виховання в Уманський учительський інститут історичний факультет було лише створено, то уже було випущено 25 учителів історії.   Тоді історичний факультет проіснував 2 роки (1933-1935рр.).
Вдруге історичний факультет було відкрито у 1946 році. Відновлений у 1944 році Уманський учительський інститут складався спочатку з двох факультетів: фізико-математичного та природничо-географічного. З 1946 року відновився історичний факультет, але не на довго: діяв він усього три роки (1946-1950рр.). Деканом факультету тоді був Палій С. П.; кафедру історії у липні-вересні 1946р. очолював Дворяківський А. О., а з жовтня 1946 до серпня 1950р. – Горбач В. М., який після розформування факультету був призначений на посаду заступника директора інституту з навчальної та наукової роботи.
Втретє історичний факультет було відкрито у 2005 році. 15 липня 2005р. ректор університету Михайло Тадейович Мартинюк підписав наказ  № 199 про відкриття факультету.
Ще не зістарились ті, хто розпочинав цю справу. Деканом був призначений к. філософ. наук, доцент Карасевич Анатолій Олександрович, заступником декана з навчальної роботи – к.і.н., доцент Священко Зінаїда Василівна, заступником з наукової роботи – Кривошея Ігор Іванович, заступником з виховної роботи – Сокирська Влада Володимирівна. Диспетчером деканату, хранителем печатки та неперевершеним канцеляристом і діловодом стала Німенко Людмила Прокопівна. Перші навчальні плани складали тоді завідувачі кафедр доц. Голобородько Валентина Михайлівна, доц. Лисенко Людмила Григорівна, доц. Кривошея Ігор Іванович та ін.
Але робота розпочалася не з чистого листа. Загальноінститутська кафедра суспільних наук уже тривалий час традиційно забезпечувала викладання гуманітарних дисциплін, з 1991 року була введена навчальна дисципліна «Історія України», а з 1992р., завдячуючи зусиллям покійного професора Марахова Григорія Івановича, була відкрита аспірантура з історії України. На філологічному факультеті з 2002 року велася підготовка спеціалістів з додатковою спеціальністю «історія».
Перший набір студентів на історичний факультет було здійснено у  2005 році, він склав 59 осіб. Факультет з них випустив 46 бакалаврів, 30 з яких продовжили навчання «спеціалістами» і 10 магістрами.
Усього за 10-річчя дипломи бакалавра, спеціаліста, магістра отримали близько 1,5 тисячі випускників.
Викладацький корпус факультету невпинно зростав. Водночас підвищувався його науково-методичний рівень. До складу факультету вливалися випускники Київського національного університету                     ім. Т. Г. Шевченка, Національного педагогічного університету  ім. М. П. Драгоманова, випускники Вінницького, Кіровоградського, Полтавського педагогічних вузів. Кращі випускники нашого факультету теж залишались на роботі, захищалися кандидатські і, останніми роками, докторські дисертації.
На сьогодні професорсько-викладацький колектив історичного факультету складають 39 штатних працівників. Серед них:
-          3 доктори історичних наук, професори (Кузнець Т. В.,          Кривошея Ір. І., Священко З. В.);
-          3 професори без вчених ступенів (Карасевич А. О., Кривошея І. І., Сокирська В. В.);
-          23 доценти, кандидати наук;
-          10 викладачів, які працюють над дисертаціями.
-          Відсоток захищеності складає 74,3 %.
Потужним є викладацький резерв, так як в аспірантурі навчається 11 осіб.
У складі факультету чотири кафедри:
-          Кафедра історії України (зав. кафедри доц. Рогожа М.М.) – 9 осіб – 77,7% захищених;
-          Кафедра загальної історії ( зав. кафедри проф. Кривошея І.І.) – 8 осіб – 75% захищених.
-          Кафедра суспільних дисциплін ( зав. кафедри проф. Карасевич І.І.) – 16 осіб – 68,7% захищених.
-   Кафедра історії культури та методики навчання гуманітарних дисциплін (зав. кафедри проф. Кривошея Ір.І.) – 6 осіб – 83,3% захищених.

  Осередками наукової діяльності є науково-дослідні лабораторії:
1.    «Історичне краєзнавство Уманщини» (проф. Кузнець Т.В.)
2.    «Археологія Уманщини» (проф. Сокирська В.В.)
3.    «Соціовимір» (доц. Балановський Я.М.)
   Кандидатські дисертації упродовж 10 – років захистили: Чорномаз Б.Д., Священко З.В., Дудник О. В., Сокирська В.В., Скус О. В., Лісовська О.В., Шачковська Л. С., Балановський Я. М., Бондар С. С., Барвінок О.В.,          Кунецька О. О., Скрипник О. М., Возна З. О. – 13 кандидатських та 3 докторські дисертації (Священко З. В., Кузнець Т. В., Кривошея І. І.). 16 викладачів сталися як фахівці вищої категорії. Написано десятки монографій, посібників, тисячі наукових статей, факультет завжди був у перших рядах рейтингів з наукової діяльності.
       Радували і студенти своїми науковими здобутками. Більше 50 осіб були переможцями предметних олімпіад та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
  З 2013 року змінився склад деканату. Деканом обрано д.і.н. професора Кузнець Тетяну Володимирівну, заступниками стали: з навчальної роботи к.і.н., доцент Скус Ольга Володимирівна, з виховної роботи – викладач Кукуруза Антоніна Василівна; з профорієнтаційної роботи – Опацький Ігор Юрійович. А незмінним диспетчером деканату залишається Німенко Людмила Прокопівна.
      До свого 10–річчя факультет підійшов з гарними показними. Цьогоріч студентську сім'ю поповнило 72 особи  (всього 75 ліцензованих місць). Усього на факультеті навчається 430 осіб.
Широким розмаїттям характеризується дозвілля наших студентів: екскурсії, конкурси, квести, ярмарки, кінолекторій, зустрічі з цікавими людьми, танцювальний колектив, футбольна команда, студія «Поетична Кліо», команда КВН та багато іншого.
Це лише пунктирне окреслення історичного факультету як структурної складової Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.