ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

 


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Літературна студія "Поетична Кліо" - хто вони?

   Нещодавно ми запрошували всіх на засідання літературної студії «Поетична Кліо». Та чи знаєте ви про неї достатньо, щоб зацікавитись?
   Ні? Тоді ця стаття для вас!
   Наша студія заснована 9 листопада 2013 року, коли в честь Дня Писемності України студентка Юлія Похолюк задумала зібрати усіх поетів та й просто любителів літератури нашого факультету на таке собі засідання, щоб почитати улюблені твори вже відомих письменників та проявити свій талант вплітати слова у рими. Відбувалося перше засідання у 200 аудиторії, а починалося о 17:10. Було неочікувано багато людей. Серед них – різні: одні намагалися всіляко виявити себе, були говіркі та активні, а інші сором’язливо ховали блокнотик із поезіями під стіл і казали, що вони пізніше почитають, після всіх; одні не мали таланту писати, але взяли із собою гітару і підкорювали серця гостей піснями відомих гуртів, а інші балансували – хотіли говорити і говорили, але настільки боялися, що їх засміють чи закритикують, що губи їх тремтіли, а аркуш із віршем ледь не випадав із рук. Такою була і я – Бугай Олена, тоді ще студентка 1 курсу історичного факультету.
 
 
    Саме тоді започаткувалася не тільки традиція збиратися, але й такий звичай, як писати запитання на клаптиках паперу, скидати їх у капелюх і відповідати по черзі свого виступу. Так ми краще дізнавалися одне про одного. Того дня ми ще не знали, що із такого боязкого і новаторського для нашого факультету засідання виросте ціла студія, яка налічує в собі ще й студентів із інших факультетів та вже давно вийшла за рамки університету, випустивши три збірки та беручи участь у різних фестивалях, навіть більше – створюючи ці самі фестивалі.
    Наступні наші засідання були вже у більш сталому складі. Ми всі стали звикати один до одного, а тому поволі ставали друзями. Чай і печиво стали невідмінними атрибутами наших зібрань. З’являлися свої жарти, свої смішки, свої таємнички. Згодом з’явилася і назва – «Поетична Кліо». Щоб дійти до такої назви, ми влаштували мозковий штурм. Яких тільки назв не було вигадано! Але все було не те… І тут раптом ідея поєднати богиню історії Кліо з прикметником «поетична» як блискавка вдарила в наші думки. Так ми перестали бути безіменними.
 
 
 
   Згодом вийшла наша перша збірочка. Називалася вона як і наша тепер студія – «Поетична Кліо». На обкладинці – богиня Кліо, під обкладинкою – наша перша публікація. Перша публікація… Це було так зворушливо, коли кожен отримав СВОЮ книгу зі СВОЇМИ віршами. Ми тішилися, всім її показували. Презентація відбувалася у 407 аудиторії. Ми підготували навіть відео – трейлер до збірки. Перед виступом кожен вигадав презентацію власного вірша – цілі міні-постановки. То був справжній театр, у якому і сценаристами і акторами були ми самі. Після презентації ми почувалися зірками і багато фотографувалися.
   А потім закрутилося… Друга збірка, участь у фестивалі «Мистецькі грані», у двох «Мистецьких фронтах» (що їх організувала та ж Юлія Похолюк, яка так і залишалась керівником студії на правах її створення), участь у вінницькому фестивалі «Малахітовий носоріг», і, звісно ж, поїздки до Тернополя на мистецький фестиваль «Ї».
 
  
   Приблизно у той же час з’явилося у нас таке поняття, як «квартирник». Це окрема історія, яка не може бути озвучена і описана вся у цілях конфіденційності, адже «все, що відбувається на квартирнику – залишається на квартирнику». Якщо пояснити коротко: це таке зібрання у когось вдома, на якому у затишній атмосфері ми читаємо свої доробки, оцінюємо їх, а паралельно відбувається вечірка з гітарами, піснями та гучним сміхом.
   Непомітно пройшли роки… І ось вже 2017 рік. Проте, ми не втрачаємо сил! Наші засідання такі ж веселі, поети професійно ростуть, приєднуються прозаїки. У червні цього ж року вийшла наша третя збірка під назвою «Квартирник». Вона символічна для нас, адже майже все, що є у цій збірці, ми читали одне одному веселими вечорами на орендованих квартирах, а на звороті книги зображений настінний килим, який є чи не найголовнішим нашим символом, адже ми всі маємо фото на його фоні. То є традиція.
 
 
   Нині наша духовна наставниця Юля вже не є студенткою і справу керівництва студією передала мені. І я згадую той день 9 листопада 2013 року, коли стояла перед гостями і мені відбирало слова, очі бігали, шукали підтримки і схвалення, а серце танцювало гопака, як і у кожного, хто приходить до нас вперше.
  А тому, хочемо сказати усім, хто боїться і соромиться своєї творчості, ми розуміємо вас, ми чекаємо вас, ми віримо у вас! Адже творити літературу – то великий дар. Варто тільки повірити у себе.
  Чекаємо всіх і кожного у наші кола! Про зустрічі будемо завчасно повідомляти у групах ВКонтакті, Фейсбук, на студраді та старостатах.
Ваша «Поетична Кліо».