Вступна компанія поступово набирає темпи. На деякі напрямки магістратури уже сьогодні яскраво видно - буде конкурс. Приймальна комісія історичного факультету на чолі з деканом продовжує закликати всіх хто не спокійний до долі України вивчати історію своєї держави.
    Дуже приємно в цьому плані наголосити, що історичними спеціальностями нашого факультету зацікавилися учасники бойових дій російсько-української війни 2014-2017 рр., воїни, яких в різні роки життя сам сенс існування української державності покликав на святу паперть воювати за незалежність і цілісність України. Солдати повертаються з війни додому. Вони хочуть знати історію своєї держави. Це хотіння пізнати істину державотворення логічно і ситуаційно витримане. Україні потрібні грамотні будівничі, які довели свій патріотизм і нездоланність на східних периметрах війни – під Дебальцеве і Іловайськом, Широкіно і Маріуполем, Авдіївкою і Щастям та на інших плацдармах формування солдатської слави.
    Сьогодні відбулася у деканаті історичного факультету чергова зустріч з людьми, яких обпалила війна. Декан факультету професор Карасевич Анатолій Олександрович розповів шанованим абітурієнтам умови вступу на факультет, ознайомив з структурними підрозділами, лабораторіями і кафедрами. Відбулася цікава і відверта розмова про майбутнє України, про плани солдат свободи на майбутнє. Цікавим було також довідатися, чому гості обрали історичний факультет Уманського університету. Були різні причини, які стосувалися і до близького розташування ВУЗУ до місця проживання абітурієнтів, інформація, яку вони отримали із факультетського сайту, від колишніх студентів факультету та університету. Але головними чинниками вибору факультету абітурієнтами-солдатами було саме відношення студентської громади і викладацького складу факультету до ідеї української державності, волонтерський рух в структурі факультету і університету, періодичні зустрічі з воїнами АТО, матерями, вдовами і дітьми воїнів, які віддали життя за незалежну Україну.20045820 2014382502184147 552242594 n
    Так, Рогульський Сергій Олександрович, 27 років, пішов на війну добровольцем. Воював у батальйоні «Айдар» біля міст Щастя і Золоте. Інвалід війни. «Вирішив, - сказав Сергій, - продовжити освіту у магістратурі історичного факультету, щоб у мирному житті щоденно доводити дітям і онукам, що я і мої однополчани недарма проливали кров за нашу неньку Україну. Знаючі люди, мої побратими, сказали, що в цьому ВУЗІ завжди дбають про ветеранів війни на Сході».

20117644 2014382375517493 1531252848 n
    Гончарук Олександр Володимирович, старший солдат «Краматорського прикордонного загону», в/ч 2387, стрілець «мобільної прикордонної застави», обороняли Зайцево, КГГВ «Майорськ». «Історичний факультет обрав тому, - сказав Олександр, - бо хочеться в подальшому детально розібратися в джерелах формування нашої державності і набуті знання та воєнний досвід передавати наступним поколінням. Після війни працюю волонтером у Гайсинській спілці АТО, де з побратимами створили музей бойової слави як вагомий чинник у справі патріотичного виховання молоді. Дбаємо про надання прав і пільг учасникам АТО, працюємо в галузі реабілітаційної програми оптимального повернення хлопців до мирного життя. Одним із напрямків реабілітаційної програми – здобуття вищої освіти. Нам приємно відмітити, що на історичному факультеті ми знайшли однодумців, цікавих співробітників і патріотично налаштованих студентів».

20068192 2014382398850824 337708768 n
    Головань Андрій Васильович проходив службу у Збройних Силах України у 2014 р. Участь у бойових діях брав у складі 24 – ОМБЗ у Луганській області. Бойове хрещення пройшов на 29, 31 Блокпостах біля Кримського, Сокільники, Фрунзе та Бахмутській трасі. 15 січня 2016 року був переведений до в/ч 4050 де і закінчував військову службу. «Сьогодні працюю у громадській організації «Спілка учасників бойових дій АТО, Гайсина і Гайсинського району» на посаді директора музею учасників бойових дій АТО. Хочеться пройти поглиблений курс навчання з проблем історії УКРАЇНИ, тому обрав історичний ФАКУЛЬТЕТ УДПУ імені Павла Тичини, щоб на основі здобутих знань роз'яснювати складні питання державотворення в Україні. У перспективі є бажання повернутися на Схід і зробити спробу знайти своїх однополчан, а особливо найкращого друга Лабуна Євгенія Васильовича, який пропав безвісті 14 жовтня 2014 р. на 32 Блокпосту».

19904654 2014382478850816 444942925 n   
    І на 15 липня заплановані нові зустрічі на факультеті і в приймальній комісії. Ми чекаємо всіх, ВАС, СОЛДАТ СВОБОДИ!
    СЛАВА УКРАЇНІ!