ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 


Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1 

50

УРОЧИСТОСТІ З ПРИВОДУ ВИПУСКУ БАКАЛАВРІВ І СПЕЦІАЛІСТІВ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ 2017 РОКУ

  Учасників названого дійства зустріла святкова актова зала нового корпусу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Хвилювалися сьогодні всі: професорсько-викладацький склад, який був запрошений випускниками і делегований освітянською душею на випуск; батьків і друзів цікавив сам процес набуття нового соціального статусу їхніми дітьми і те, що їх чекає на самостійних вчительських хлібах. Але особливо хвилювалися випускники, хоч намагалися не показувати цього, але злодійка сльоза мимоволі бриніла на очах – все-таки цілих п'ять років промайнули як один день, але вони залишаться навіки в їх серцях як одного колективу, однієї славної когорти історичного факультету, що залишила в його історії тільки їй притаманний і неповторний слід. Тому і сльози вдячності своїм наставникам, і своїм однокурсникам, що вони були ось такі оригінальні і неповторні у цій миттєвості в історії свого становлення як індивідуальності.
  Прозвучав Гімн України. До слова було запрошено декана історичного факультету, кандидата філософських наук, професора, Заслуженого працівника освіти України Карасевича Анатолія Олександровича. Він привітав шановних випускників, батьків, колег і гостей з приємною історичною подією на факультеті, в університеті і у державі в цілому, заради якої доля звела всіх тут, щоб «привітати наших дітей, випускників історичного факультету 2017 р. із знаменною подією у їхньому житті - НАБУТТЯ СТАТУСУ УЧИТЕЛЯ, їх першою історичною перемогою на освітянській ниві України».

1

  «Ми, викладачі, – продовжив декан, – намагалися дати Вам не лишень предметні знання, щоб сформувати і підтримати Ваш імідж вчителя, ми намагалися навчити Вас дивитися на світ і бачити його таким, яким він є – без прикрас, об'єктивно і виважено. Тому, що Історик – це та людина, яка спочатку думає, а потім говорить, і не тільки говорить, а й захищає обґрунтовано сказане.
  Мені здається, що нам це вдалося здійснити, і головною причиною цього були Ви. Бо Ви всі були десь однодумці, як колектив, і різні, мали свою позицію, не причесані одним гребінцем, однією ідеологією. І нам було приємно з Вами працювати бо Ви – це оригінальний колектив несхожостей, а значить індивідуальностей.
  Дякую Вам за те, що факультет став для вас рідною домівкою, що Ви в міру своїх можливостей підносили його авторитет в навчальній, науковій і виховній діяльності. І це було помітно в університетському житті, на теренах міста і України. Я завжди згадую на випусках Ваші перемоги, які з кожним роком обростають новими прізвищами. Ось лише один факт з історії факультету – 58 перемог на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських Олімпіадах і турнірах за часи існування факультету. Це спільна принципова і копітка праця Ваша і Ваших викладачів-наставників. Я дякую від керівництва університету і факультету всім Вам за Вашу працю і принципову позицію патріота факультету. Такими показниками не можуть гордитися ряд навчальних закладів України, а ми факультет довели, що можемо і гідні того.
  Дорогі мої! Я бажаю Вам всім, щоб Ви знайшлися у цьому непростому світі, це так важливо, щоб Ви відшукали свій колектив, щоб Ви знайшли свого учня, щоб Ваші мрії здійснилися, як у цьому для Вас вірші:

Святкова зала вся в урочистість вже в одинадцяте убрана,
Бо новий випуск йде до мудрості, як самостійний рій.
Відчули всі присутні тут – ця символічна мить настала,
Прибралось в сполох серце вчителя на паперті святій.

Роки втекли, ніби пісок, крізь сито авдиторних буднів,
Та витвір долі зшив нас мудро і об'єднав всіх на роки.
Ми, як одне велике ціле, що Україні кожен день потрібне
Ми моноліт нас пригорнула Альма-мати на віки.

В подяку Вам, що Ви вдалися незвичайні – мудрі й різні,
Тож залишаєте у Альма матері і неподібні у історії сліди.
Ми Вас чекаємо завжди – до хати рідної вертатися не пізно,
Бо ми одна з Вами сім'я, а в Україні пошановані роди.

Отож, в дорогу всім Вам щастя і здоров'я, вчительської вдачі,
Щоб відшукали в школах Ви закоханих в історію дітей.
Щоб світ краси здобутий в Альма-матері ніхто не перезначив,
І пам'ятали Ви завжди день в освітнім полі України саме цей.

  З словами привітання виступали завідувач кафедри загальної історії кандидат історичних наук, професор Кривошея Ігор Іванович, випускники спеціалісти денної форми навчання Білокінь Анастасія і Романовський Богдан, випускник заочної форми навчання (перепідготовка) Шеремета Руслан.
  Всі накази про закінчення навчання в УДПУ імені Павла Тичини і видачу відповідних дипломів освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» і «Бакалавр» денної і заочної форм навчання зачитала доктор історичних наук, професор, заступник декана з навчальної роботи Священко Зінаїда Василівна. Символічний диплом освітнього рівня «Бакалавр» вручив декан факультету Карасевич А.О.
  Досить насиченою була концертна програма вміло вмонтована в сценарій відповідальними за проведення випуску на чолі з заступником декана з виховної роботи кандидатом історичних наук Шауренко Анною Володимирівною. Це і виступ танцювального колективу «Крок вперед» (керівник Глобчак Вікторія), аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» (керівник кандидат педагогічних наук, доцент Андрощук Людмила Михайлівна). Вітальною піснею випускників привітали студенти першого курсу Бектурганова Ніна і Должкевич Лілія. Змістовним і насиченим був виступ заснованої у 2013 р. і активно діючої і донині літературної студії «Поетична Кліо» (за цей час видано три збірки віршів, остання «Квартирник» побачила світ у червні 2017 р.). Авторським віршем випускників привітала також випускниця освітнього рівня «Бакалавр» Бугай Олена, одна із фундаторів студії. Усім сподобалися манерою ведення основної і концертної програми ведучі факультету, де все частіше і впевненіше заявляють про себе Должкевич Лілія і Березовський Владислав.
  За успіхи у навчанні, наукову діяльність, громадську роботу і національно-патріотичне виховання 23 студентів-випускників були нагороджені грамотами ректорату. Це – Азарова Дарія, Безверхній Дмитро, Герасименко Максим, Рябоконь Дарія, Терещук Антон, Бевз Ганна, Бойцун Вероніка, Настенко Вікторія, Гливенко Сергій, Швед Анастасія, Бодапростов Андрій, Бугай Олена, Діхтярук Катерина, Ковальчук Анастасія, Мовлямбердієв Вепа, Щербина Оксана, Андронік Алла, Білоконь Анастасія, Калинич Марія, Похолюк Юлія, Салабута Олександр, Забудько Оксана, Климченко Світлана, Кривенко Алла, Дубина Наталія.
  На завершення урочистої програми прозвучав гімн факультету у виконанні студентів Бектурганової Ніни, Должкевич Лілії і Повзуна Ростислава. Слова нової версії гімну написав декан факультету Карасевич Анатолій Олександрович, музику – Заслужений працівник культури України, доцент Семенчук Василь Васильович. На завершення прозвучав Гімн України, були зроблені символічні фото на довгу пам'ять.

2
3