ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 


Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1 

50

ДЕНЬ МОЛОДІ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ УДПУ імені ПАВЛА ТИЧИНИ

 ДЕНЬ МОЛОДІ – свято України. Відзначається щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 р. № 323/94 «Про День молоді», Указом Президента від 27 червня 2008 р. № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 р. № 599».
 Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України». У 2017 р. День молоді припадає на 25 червня.
 Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди у житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці визначатимуть шляхи розвитку держави.
 Турбота про молоде покоління є важливою частиною соціальної роботи. Розроблена і здійснюється молодіжна політика. Держава підтримує молоді сім’ї. Розширюються можливості для отримання середньої, вищої, спеціальної освіти. Розвиваються юнацькі та молодіжні клуби та центри. Велика увага приділяється зниженню молодіжного безробіття.

14

 На історичному факультеті станом на 25 червня 2017 р. навчаються 287 студентів на денній і 138 на заочній формі навчання. За одинадцять років історії факультету в національну освіту України було делеговано майже 1,5 тисячі спеціалістів – учителів історії, правознавства, географії, предмету «Людина і світ» для міської і сільської школи нашої держави. Факультет тричі  проходив успішно державну атестацію за четвертим рівнем акредитації, має сертифікат навчання на наступні 10 років. Факультет має свою аспірантуру, в стінах якої за всю його історію було підготовлено і захищено на спеціалізованих радах України більше 20 кандидатів історичних наук, з них дисертації захистило 5 випускників історичного факультету. І нині на факультеті навчаються на «відмінно» 32 студенти різних курсів: Будаловський Віктор, Балабай Аліна, Федорова Марина, Шинкарчук Аліна, Пересунько Мирослава, Караман Олеся, Пуля Михайло, Гедзик Андрій, Магрук Альона, Радчук Анюта, Герасименко Андрій, Бойцун Вероніка, Бугай Олена, Андронік Алла, Білоконь Анастасія, Шевченко Ліна, Король Інна, Конський Олександр та інші.
 Досить пристойно організована на факультеті студентська наукова робота. За всю історію факультету тільки переможцями  на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і Олімпіадах та турнірах  переможцями стали 58 студентів. Серед тих студентів, хто навчається нині переможцями були – Рябоконь Дарія, Макаренко Ольга, Гончарова Ольга, Вершигора Наталія, Безверхній Дмитро, Бодапростов Андрій та інші. 
 Уже кілька років на факультеті успішно функціонує і радує студентський гурт віршованим словом поетична студія «Кліо», фундатором якого була Юлія Похолюк, а сьогодні традицію продовжила Олена Бугай. Цікаві засідання були присвячені Ліні Костенко і Тарасу Шевченку. 17 червня 2017 р. світ побачила третя збірка кращих поетичних роздумів молодих майстрів слова «Квартирник».
 Хочеться окремо теплі слова мовити про активну участь молоді факультету у патріотичному і національному вихованні. На факультеті успішно функціонує лабораторія «Відродження нації», на базі якої проведено більше десяти тематичних виставок, цікавих зустрічей з відомими учасниками національно-визвольних перегонів, авторами актуальних книг у галузі історії України, які доречні у студентській аудиторії сьогодні, коли на Сході держави українці відстоюють свою незалежність.
 Студентська рада факультету на чолі з головою Стангрітом Максимом була ініціаторами десятків цікавих заходів, приурочених актуальним подіям і датам у житті нашої держави. Це зустріч з театром «Дзеркало» і цікава вистава гостей «Блокпост Україна», зустрічі з учасниками «невідомої» Афганської війни і Чорнобильської трагедії, учасниками дисидентського руху і  пам’яті героїв Крут, зустрічі з учасниками битви під Дебальцево та Широкіно, Іловайськом і Авдіївкою. 22 студенти у минулі роки і ті, які навчаються сьогодні на заочній формі,  були і є учасниками нинішньої російсько-української війни.  Це Шпірко Микола, Мороз Іван, Заболотня Оксана, Крамаренко Євгеній, Баранік Костянтин, Бузило Костянтин, Грабовенко Олексій, Письменний Владислав, Салабута Олександр, Бузиновський Сергій та інші.
 Деканат і професорсько-викладацький склад факультету щиро вітає молодіжну спільноту колективу з днем Молоді. Бажає незабутніх миттєвостей перебування у стінах нашої alma-матері, хорошого святкового настрою і грандіозних успіхів у нашій загальній справі – служінню Україні.  
 СЛАВА  УКРАЇНІ!