joomla
Ukrainian English German Polish Russian

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

День прикордонника – професійне свято України

   28 травня 2017 р. Дню прикордонника виповнилося 59 років. Із часів заснування окремого корпусу кордонної охорони Української Народної Республіки і до сьогодні прикордонники залишаються відданими українському народові та з честю виконують визначені завдання. День прикордонника дістався кільком колишнім союзним республікам у спадок від СРСР. Саме там 28 травня 1918 р. була створена Прикордонна охорона, з якої згодом «виросли» прикордонні війська України, Білорусі, Росії, Таджикистану і Киргизії. У цих державах відзначають День прикордонника в один день.
   Через сорок років люди, що несли службу на рубежах тодішньої неосяжної батьківщини, отримали своє власне свято. У 1958 р. 28-й травневий день офіційно був оголошений Днем прикордонника. Після розпаду СРСР охоронці кордонів у новоутворених державах підпорядковувалися різним держ авним структурам. Однак за святом закріпилася звична дата: сучасні прикордонники відзначають свій день тоді ж, коли і їх попередники, таким чином вшановуючи багаторічну традицію, тим самим закріплюючи спадкоємність поколінь.

   
6 
   Указом Президента України від 21 травня 2003 р. № 431 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 25 травня 1992 р. № 308» свято встановлено 28 травня. Цей день відзначається і сьогодні.
   З нагоди Дня прикордонника Президент України Петро Порошенко відвідав мобільний прикордонний загін Державної прикордонної служби та привітав оборонців зі святом. Глава держави вручив ключі від службового житла 52 військовослужбовцям, державні нагороди та передав понад 300 одиниць техніки, яку найближчими днями направлять для посилення прикордонних підрозділів.
   Насамперед День прикордонника святкують ті, хто має безпосереднє відношення до служби на державних рубежах. Це не тільки прикордонники, але і ті, кому довелося проходити там строкову службу. До них приєднується персонал, що забезпечує функціонування прикордонної охорони, а також їхні рідні, близькі та друзі.
    Цей день вважають своїм професійним святом і майбутні прикордонники, які осягають науку охорони державних рубежів в аудиторіях вузів, а також їх викладачі. В Україні це студенти та викладацький склад Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького.
   Пам'ятники прикордонникам є у кожній країні. Зазвичай вони зображують захисників кордонів, прикордонні стовпи і вірних друзів по службі – прикордонних собак. Мабуть, найцікавіший монумент такого типу відкрили у 2003 р. в Україні біля села Легедзине Тальнівського району Черкаської області. Вже стало традицією черкащан і гостей приходити до цього политого кров'ю плацдарму Другої світової війни у цей поминальний день, де влітку 1941 р. прикордонники Окремої Коломийської прикордонної комендатури – всього близько 500 чоловік і 150 собак, прийняли бій з фашистськими загарбниками.
   Бій був нерівним, всі прикордонники героїчно загинули. Всього кілька людей залишалися живі, коли на поле випустили прикордонних собак. Так вдалося зупинити наступ ворога майже на два дні. Собак, які вижили, нацисти спіймали і розстріляли. Жителі села поховали прикордонників і чотириногих героїв в одній братській могилі. В пам'ять про них у 2003 р., біля траси Умань – Черкаси, вдячні земляки звели меморіальний комплекс доблесті і слави.
   Із болем у серці громада історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини згадує сьогодні імена наших героїв-земляків, які віддали життя на Сході України за мир і спокій на рідній землі у російсько-українській війні. Вічна їм пам'ять!

4
5
   25 травня в Уманському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10-медична гімназія» було відкрито меморіальну дошку Ігорю Олександровичу Шлямару. Він загинув 25 травня 2015 р. на Луганщині біля кордону з РФ, на контрольованій Україною території. На урочистому мітингу вірша «Герої не вмирають» (автор Карасевич А.О.) прочитала Гекалюк Людмила Юріївна, начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
    На історичному факультеті працюють колишній старший сержант Запорожець Микола Олексійович, який проходив строкову службу в прикордонних військах на кордоні з Афганістаном у 1967 – 1970 рр., а нині є кандидатом філософських наук, доцентом кафедри суспільних дисциплін, капітаном запасу та Гордієнко В. В., який проходив службу в прикордонних військах у 1980 – 1983 рр. у Середньо-Азіатському прикордонному окрузі, у Московському прикордонному загоні (селище Московський,) на заставі Кокуль, на кордоні з Афганістаном, Єфрейтор.


3


P1010220

   Викладачі і студенти факультету щиросердечно вітають Миколу Олексійовича та Вячеслава Володимировича, колегу і учителя, з Днем прикордонника і бажають вагомих успіхів у справі підготовки учителів в освітянському житті України і захисті її цілісності та Незалежності.
СЛАВА УКРАЇНІ!

Історія факультету
Історія факультету

Історія Уманського державного ...

Детальніше...
Символіка факультету
Символіка факультету

Герб та гімн історичного факул...

Детальніше...
Деканат
Деканат

Керівництво факультету    ...

Детальніше...
Відео про факультет
Відео про факультет

Запрошуємо на навчання Біль...

Детальніше...
Терміни вступної кампанії 2017 року
Терміни вступної кампанії 2017 року

 Терміни прийому заяв і докуме...

Детальніше...
Спеціальності та спеціалізації 2017
Спеціальності та спеціалізації 2017

Історичний факультет УДПУ імен...

Детальніше...
Які документи необхідні для вступу
Які документи необхідні для вступу

 Перелік документів, які необх...

Детальніше...
Вартість навчання у 2016 - 2017 н.р.

Блог декана

DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!
Навчальний 2016-2017 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії, випуски бакалаврів і спеціалістів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, начальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Захистили дисертації молоді викладачі – Куценко Сергій (науковий керівник професор Священко З.В.) і Тацієнко Віталій (науковий керівник професор Кузнець Т.В.); стали переможцями на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт з історії Вершигора Наталія, на олімпіаді з політології як предмету вивчення Гончарова Ольга; відсвяткувала своє десятиліття лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини»; було проведено, на базі факультету перший за всю історію Умані конкурс молодих істориків міста. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Стангріт Максим) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б де-які: участь у 400-й річниці м. Умані, День студента, День збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, 100-річчя УНР і Центральної Ради, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані. Цікавим у виховному процесі був приїзд київського театру «Дзеркало» з їх відомою виставою на тему дня «Форпост Україна». А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2017 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.
А все студентське товариство, колег і друзів історичний факультету запрошує на випускний бал, який відбудеться 27 червня об 11 годині в Актовій залі корпусу № 3. Чекаємо усіх на святі вручення дипломів!
СЛАВА УКРАЇНІ!