joomla
Ukrainian English German Polish Russian

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

День прикордонника – професійне свято України

   28 травня 2017 р. Дню прикордонника виповнилося 59 років. Із часів заснування окремого корпусу кордонної охорони Української Народної Республіки і до сьогодні прикордонники залишаються відданими українському народові та з честю виконують визначені завдання. День прикордонника дістався кільком колишнім союзним республікам у спадок від СРСР. Саме там 28 травня 1918 р. була створена Прикордонна охорона, з якої згодом «виросли» прикордонні війська України, Білорусі, Росії, Таджикистану і Киргизії. У цих державах відзначають День прикордонника в один день.
   Через сорок років люди, що несли службу на рубежах тодішньої неосяжної батьківщини, отримали своє власне свято. У 1958 р. 28-й травневий день офіційно був оголошений Днем прикордонника. Після розпаду СРСР охоронці кордонів у новоутворених державах підпорядковувалися різним держ авним структурам. Однак за святом закріпилася звична дата: сучасні прикордонники відзначають свій день тоді ж, коли і їх попередники, таким чином вшановуючи багаторічну традицію, тим самим закріплюючи спадкоємність поколінь.

   
6 
   Указом Президента України від 21 травня 2003 р. № 431 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 25 травня 1992 р. № 308» свято встановлено 28 травня. Цей день відзначається і сьогодні.
   З нагоди Дня прикордонника Президент України Петро Порошенко відвідав мобільний прикордонний загін Державної прикордонної служби та привітав оборонців зі святом. Глава держави вручив ключі від службового житла 52 військовослужбовцям, державні нагороди та передав понад 300 одиниць техніки, яку найближчими днями направлять для посилення прикордонних підрозділів.
   Насамперед День прикордонника святкують ті, хто має безпосереднє відношення до служби на державних рубежах. Це не тільки прикордонники, але і ті, кому довелося проходити там строкову службу. До них приєднується персонал, що забезпечує функціонування прикордонної охорони, а також їхні рідні, близькі та друзі.
    Цей день вважають своїм професійним святом і майбутні прикордонники, які осягають науку охорони державних рубежів в аудиторіях вузів, а також їх викладачі. В Україні це студенти та викладацький склад Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького.
   Пам'ятники прикордонникам є у кожній країні. Зазвичай вони зображують захисників кордонів, прикордонні стовпи і вірних друзів по службі – прикордонних собак. Мабуть, найцікавіший монумент такого типу відкрили у 2003 р. в Україні біля села Легедзине Тальнівського району Черкаської області. Вже стало традицією черкащан і гостей приходити до цього политого кров'ю плацдарму Другої світової війни у цей поминальний день, де влітку 1941 р. прикордонники Окремої Коломийської прикордонної комендатури – всього близько 500 чоловік і 150 собак, прийняли бій з фашистськими загарбниками.
   Бій був нерівним, всі прикордонники героїчно загинули. Всього кілька людей залишалися живі, коли на поле випустили прикордонних собак. Так вдалося зупинити наступ ворога майже на два дні. Собак, які вижили, нацисти спіймали і розстріляли. Жителі села поховали прикордонників і чотириногих героїв в одній братській могилі. В пам'ять про них у 2003 р., біля траси Умань – Черкаси, вдячні земляки звели меморіальний комплекс доблесті і слави.
   Із болем у серці громада історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини згадує сьогодні імена наших героїв-земляків, які віддали життя на Сході України за мир і спокій на рідній землі у російсько-українській війні. Вічна їм пам'ять!

4
5
   25 травня в Уманському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10-медична гімназія» було відкрито меморіальну дошку Ігорю Олександровичу Шлямару. Він загинув 25 травня 2015 р. на Луганщині біля кордону з РФ, на контрольованій Україною території. На урочистому мітингу вірша «Герої не вмирають» (автор Карасевич А.О.) прочитала Гекалюк Людмила Юріївна, начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
    На історичному факультеті працюють колишній старший сержант Запорожець Микола Олексійович, який проходив строкову службу в прикордонних військах на кордоні з Афганістаном у 1967 – 1970 рр., а нині є кандидатом філософських наук, доцентом кафедри суспільних дисциплін, капітаном запасу та Гордієнко В. В., який проходив службу в прикордонних військах у 1980 – 1983 рр. у Середньо-Азіатському прикордонному окрузі, у Московському прикордонному загоні (селище Московський,) на заставі Кокуль, на кордоні з Афганістаном, Єфрейтор.


3


P1010220

   Викладачі і студенти факультету щиросердечно вітають Миколу Олексійовича та Вячеслава Володимировича, колегу і учителя, з Днем прикордонника і бажають вагомих успіхів у справі підготовки учителів в освітянському житті України і захисті її цілісності та Незалежності.
СЛАВА УКРАЇНІ!

Історія факультету
Історія факультету

Історія Уманського державного ...

Детальніше...
Символіка факультету
Символіка факультету

Герб та гімн історичного факул...

Детальніше...
Деканат
Деканат

Керівництво факультету    ...

Детальніше...
Відео про факультет
Відео про факультет

Запрошуємо на навчання Біль...

Детальніше...
Терміни вступної кампанії 2017 року
Терміни вступної кампанії 2017 року

 Терміни прийому заяв і докуме...

Детальніше...
Спеціальності та спеціалізації 2017
Спеціальності та спеціалізації 2017

Історичний факультет УДПУ імен...

Детальніше...
Які документи необхідні для вступу
Які документи необхідні для вступу

 Перелік документів, які необх...

Детальніше...
Вартість навчання у 2017 - 2018 н.р.

Блог декана

DSC 8295ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
Якщо ви ще вагаєтесь, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.
Ми запрошуємо на навчання випускників шкіл, коледжів та бажаючих здобути другу вищу освіту. На історичному факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями:
032 Історія та археологія (додаткові спеціалізації: історичний туризм, європеїстика)
014.3 Середня освіта. Історія (додаткові спеціалізації; географія, правознавство)
Для того, щоб стати студентом історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини випускникам шкіл потрібно скласти ЗНО з:
української мови та літератури,
Історії України,
географії (або іноземної мови)
Випускники коледжів можуть вступити БЕЗ ЗНО одразу на другий курс історичного факультету на базі диплома молодшого спеціаліста. Для вступу необхідно скласти іспити з історії України та всесвітньої історії.
Набір до магістратури здійснюється на базі диплома бакалавра будь-якої спеціальності. Для вступу необхідно скласти вступні випробування з іноземної мови, історії та методики навчання історії.

Деталі за телефонами: 098 – 867 – 26 – 67, 063-519-10-67, 04744-3-40-44, 096-294-45-49